Rozmarýnek
... pro zdraví i pro radost


Aktuality

Aroniové vínoAroniové víno je zdraví prospěšné

Víno z aronie černoplodé (Aronia melanocarpa Elliot.) obsahuje mnoho bioaktivních látek. Provitaminy skupiny A, vitaminy B, E a vitamin C. Minerální složky zastupuje jód, kobalt, nikl, vanad, železo, měď a řada dalších. Dále obsahuje třísloviny, pektiny, aromatické látky a významný podíl antokyanových barviv. 
Protože víno není chemicky konzervováno, mohou změny teplot při dlouhodobém uskladnění způsobit vysrážení usazenin (krusty) na dně lahví. To však rozhodně nesnižuje jeho kvalitu.

Aroniové víno je pro svoji neobvyklou chuť výborným doplňkem jídla, určeným k udržování organismu v dobrém zdravotním stavu a dobré pohodě. Je vhodné k přípitku při slavnostních příležitostech, k přípravě vynikajících bowlí, vinných střiků, ochucování ovocných šťáv a zejména k pravidelnému požívání jako účinná zdravotní prevence.
Pravidlem by se měla stát alespoň jedna sklenka denně, nejlépe po jídle. Víno doporučujeme v dávce 0,5 dcl až 2 dcl denně. 
V literatuře se aronie uvádí jako příznivě působící u nemocí zažívacího ústrojí, cévních onemocnění, vylučování vody z tělních tkání, chudokrevnosti a nespavosti. Dále působí jako regulátor štítné žlázy a svým vysokým obsahem tříslovin snižuje riziko onemocnění rakovinou. Má prokazatelné antiseptické, baktericidní a tonizující účinky. Posiluje imunitní systém a odolnost organismu při duševním a tělesném přetížení. Zvyšuje celkovou vitalitu a oddaluje nemoci provázející stárnutí.

Aroniové víno je vyráběno v malém množství z přírodních složek vypěstovaných výrobcem. Vlastní speciální kvasnou technologií je ve víně dosaženo až 15 procent alkoholu.


(Zdroj: vino.dobry.cz)


« Zpět na seznam novinek

Zeptejte se ...
doktor

Nabízíme Vám naši virtuální poradnu, ve které Vám rádi odpovíme na Vaše dotazy, tykající se zdraví a našeho zboží. V žádném případě však nemůžeme nahradit Vaši návštěvu u lékaře.

04.06.2018
DR - Jak vyčistit notebook
Jak na to: pokud se budeme snažit vyčistit vnitřek notebooku, aniž bychom ho...

28.05.2018
DR-Plynatost,žaludeč.nevolnost
Jak na to: jednu polévkovou lžíci bazalky zalijte 300ml...

21.05.2018
DR - Čistič na sklo a zrcadla
Jak na to: smíchejte 200ml octa, 200ml lihu, 1 lžíci škrobu a 400ml...

14.05.2018
DR- Jak pěstovat balk.rostliny
Jak na to: kvalitní substrát, krystalické hnojivo a pravidelná zálivka...

07.05.2018
DR - Jak nejlépe umýt okna
Jak na to: smíchejte vodu s octem a stěrkou s houbičkou...

Další příspěvky

Co je nového ?


.